• "Przywiązani do Polisy" piszą do KNF w sprawie znikających pieniędzy2015-02-25

  Stowarzyszenie "Przywiązanie do Polisy", pisze do Komisji Nadzoru Finansowego, by sprawdziła dlaczego TU Europa i TU Open Life w tajemniczych okolicznościach tracą oszczędności klientów. Gdzie znikają setki milionów złotych? Każdy może przyłączyć się do tej akcji.  Wielu z klientów na rynku ubezpieczeniowym w Polsce doświadczyło na własnej skórze działania towarzystw ubezpieczeniowych z grupy Getin: TU Europa, i TU Open Life. Pieniądze jakie wpłacają "ubezpieczeni" tracą systematycznie na wartości, "gwarancje kapitału" są iluzoryczne, a opłaty likwidacyjne złodziejskie. Co gorsza nie wiadomo, co się dzieje z pieniędzmi, jakie ludzie wpłacają lub wpłacali systematycznie na konta w obu firmach.
   
  Nie wiedzą tego nawet eksperci i analitycy, którzy próbowali rozłożyć "getinowskie" polisy na czynniki pierwsze. Rzecznik Ubezpieczony w raporcie, jaki opublikował na temat "polis z ufk" również zwracał uwagę na patologie w funkcjonowaniu polis z grupy spółek Leszka Czarneckiego. Wiadomo jedno: pieniądze znikają i są to ogromne kwoty. Fundusze, w które lokują pieniądze obie firmy od początku istnienia straciły już po kilkadziesiąt procent wartości.
   
  Nasze Stowarzyszenie zaproponowało następującą akcję: napiszmy do Komisji Nadzoru Finansowego, by skontrolowała, co się stało z tymi pieniędzmi. To jej ustawowy obowiązek. Komisja musiała też zgodnie z prawem wydać specjalną zgodę na inwestowanie w takie dziwne fundusze. A do czasu gdy sprawa nie jest wyjaśniona, zażądajmy od Komisji, by wprowadziła w obu firmach Zarząd Komisaryczny. To logiczne posunięcie w sytuacji, w której "inwestycje" przez nie prowadzone przynoszą stałe, ogromne straty w majątku osób objętych "polisami".
   
  Udostępniamy pisma, jakie każdy może wysłać z tego rodzaju żądaniem do KNF. Komisja musi je rozpatrzeć. Mamy osobne pisma dla tych, którzy mają produkty Europy lub Open Life, a także pisma dla tych, którzy są poruszeni tą sytuacją oczekują działań od Komisji, ale nie są nieszczęśliwymi posiadaczami takich polis.
   
  Wystarczy ściągnąć pismo z sieci, wstawić własne dane i wysłać do KNF pocztą lub poprzez specjalny formularz dostępny na stronach KNF tutaj: http://bit.ly/1uji2iT. A teraz same dokumenty:

  1. Open Life - uczestnicy http://bit.ly/1ELFlFO; 2. Europa - uczestnicy, http://bit.ly/1xzBV0q;
  3. Europa - wszyscy http://bit.ly/1ujiC05; 4. Open Life - wszyscy, http://bit.ly/1zfs8gx


  Nie dajmy się bezkarnie oszukiwać!
  Niech ta akcja zmusi KNF do obrony klientów. W kolejce czekają kolejne firmy.
   
  Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Instytucje Finansowe "Przywiązani do Polisy"
   

  Tagi: polisy inwestycyjne