• Niemcy: Zarządzający aktywami w coraz większym stopniu zainteresowani emerging markets2015-02-17

  Ponad 90% respondentów corocznej ankiety badającej trendy inwestycyjnej europejskiej agencji ratingowej Feri,

  więcej »
 • Mity dotyczące IKZE i IKE2014-12-24

  Zostało jeszcze kilka dni na dokonanie wpłaty na IKZE i IKE. Jedną z głównych przyczyn naszego nikłego zainteresowania oboma produktami są nasze błędne wyobrażenia o IKZE i IKE. Posłuchaj wideo, które obala 8 mitów dotyczących IKZE i IKE:

  www.youtube.com/watch

  www.youtube.com/watch

 • Koniec konsumpcji. Czas na oszczędzanie2014-11-28

  Większość z nas chciałaby utrzymać swój obecny standard życia na emeryturze, tymczasem tylko co dziesiąty Polak odkłada dodatkowe środki na przyszłość. W tej grupie ponad połowa (55 proc.) przyznaje, że zaczęła oszczędzać dopiero w ciągu ostatnich 5 lat.

  więcej »
 • MetLife prezentuje wyniki badania wśród pracowników i pracodawców na temat świadczeń pracowniczych2014-11-07

   Z przeprowadzonego przez MetLife w tym roku badania: Employee Benefit Trends Study (EBTS) wynika, że 55 proc. polskich pracodawców określa utrzymanie wykwalifikowanych pracowników jako "duże wyzwanie". Dyrektorzy ds. HR coraz dobitniej sygnalizują brak liderów, którzy byliby w stanie podtrzymać zaangażowanie podwładnych do wykonywanej pracy. Jednym ze sposobów, aby to zmienić 

  są dodatkowe korzyści oferowane pracownikom.

  więcej »
 • Polaków stać na emeryturę, ale o tym nie wiedzą2014-09-22

   Zaledwie 8 proc. aktywnych zawodowo Polaków oszczędza dodatkowo na emeryturę – wynika z najnowszego badania „Barometr Nordea”, przeprowadzonego przy współpracy z firmą badawczą TNS Polska. Na ten cel przeznaczają średnio 229 zł miesięcznie. 

   

  więcej »
 • Polacy mają kłopoty z liczeniem własnych pieniędzy2014-07-25

   Polakom brakuje wiedzy z zakresu podstaw ekonomii, nie najlepiej znają zasady funkcjonowania systemu podatkowego i bankowego, nie orientują się w możliwościach oszczędzania i pomnażania swojego kapitału - wynika z raportu Instytutu Wolności i Raiffeisen Polbank.

  więcej »
 • Wzrost aktywów funduszy inwestycyjnych na świecie2014-07-18

    Według najnowszych statystyk Europejskiego Stowarzyszenia Funduszy i Zarządzających Aktywami (The European Fund and Asset Management Association) globalne aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosły w pierwszym kwartale 2014 r. o 2,6% do kwoty 24,38 bln euro.

  więcej »
 • Jak Polacy postrzegają inwestowanie?2014-07-15

   Co czwartemu Polakowi korzystającemu z Internetu, inwestowanie kojarzy się z funduszami inwestycyjnymi,  27% z oszczędzaniem, a 38% z możliwością dużego zysku, ale obarczonego ryzykiem. Tylko co dwudziestej osobie obracanie kapitałem kojarzy się z „dreszczykiem emocji” – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Domu Maklerskiego BOŚ i Union Investment TFI.

  więcej »
 • USA: Laureat Nagrody Nobla krytycznie o planach 401 (k)2014-07-04

   Od czasu kryzysu w 2008 r. pracodawcy i pracownicy podjęli pewne kroki w celu poprawienia stanu aktywów w pracowniczych programach emerytalnych – planach 401 (k). Jednak laureat Nagrody Nobla z 1997 r. Robert C. Merton mówi, że w pośpiechu do poprawy sytuacji sponsorzy i zarządzający przeoczyli jeden wielki problem: zarządzają tymi planami, mając niewłaściwy cel na uwadze.

  więcej »
 • Nie oszczędzamy. Czy dlatego, że nie mamy?2014-06-25

   Eksperci narzekają na niski poziom oszczędności. Skąd to wynika?

  więcej »
1