• Lokaty: nawet 4 proc. realnego zysku2013-04-17

  Dwunastomiesięczne depozyty bankowe zakładane w marcu ubiegłego roku przyniosły średnio 2,89 proc. realnego zysku. Aktualnie dostępne lokaty, mimo prognoz utrzymania inflacji na relatywnie niskim poziomie, nie mają szans powtórzyć tego wyniku.

  więcej »
 • Obligacje banków sposobem na niskie zyski z lokat2013-03-26

  Najlepsze lokaty terminowe dają zarobić już niewiele ponad 4 proc. w skali roku. Na obligacjach banków bez trudu można zarobić o 3 pkt proc. więcej.

  więcej »
 • Nowe lokaty strukturyzowane w BZWBK2013-03-11

  Bank Zachodni WBK wprowadził do sprzedaży trzy edycje lokat strukturyzowanych opartych o kurs USD/PLN. Lokaty są oferowane zarówno w Oddziałach oznaczonych logo „Kredyt Bank" jak i w placówkach Banku Zachodniego WBK.

  więcej »
 • 5 proc. na lokacie pilnie poszukiwane!2013-03-06

  Przeciętne oprocentowanie rocznych depozytów od październikowego szczytu spadło o 1,41 pkt proc. do 4,01 proc. Trzy- i sześciomiesięczne lokaty dają średnio zarobić już mniej niż 3,9 proc. w skali roku.

  więcej »
 • Wynajem potencjalnie lepszy niż depozyty czy obligacje2013-02-22

  Obniżki stóp procentowych i malejąca inflacja zbijają oprocentowanie lokat i obligacji skarbowych. Bardziej od nich opłacalna jest teraz inwestycja w mieszkanie na wynajem.

  więcej »
 • Lokaty: inflacja maleje, a realne zyski rosną2013-02-18

  Realne zyski z zakończonych właśnie rocznych depozytów zapewniły klientom wszystkie z 36 monitorowanych przez nas banków. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w sierpniu 2010 roku.

  więcej »
 • Lokaty: banki tną oprocentowanie mocniej niż RPP2013-02-06

  Banki bez wahania zmniejszają odsetki z lokat. Skala cięć przekracza nawet dotychczasowe obniżki stopy referencyjnej przyjęte przez Radę Polityki Pieniężnej. Średnie oprocentowanie 6- i 12-miesięcznych depozytów spadło od październikowego szczytu o przeszło 1 p.p.

  więcej »
 • Tylko najlepsze lokaty wygrywają z obligacjami2012-07-18

  Po tym jak Ministerstwo Finansów obniżyło w lipcu oprocentowanie 10-letnich obligacji skarbowych przestały wygrywać one z lokatami. Lecz w długim (co najmniej kilkuletnim) horyzoncie ich zakup wciąż może być bardziej opłacalny niż zakładanie bankowych depozytów.

  więcej »
 • Z WIBOR-em można zarobić2012-04-24

  Założenie lokaty ze zmiennym oprocentowaniem daje gwarancję, że w razie podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej nie pozostaniemy na łasce banku. Wystarczy, aby podstawą do ustalania odsetek był wskaźnik rynku międzybankowego - WIBOR.

  więcej »
 • Więcej walut dla rachunków pomocniczych2012-04-24

  PKO Bank Polski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw zwiększył liczbę walut, w których mogą być otwierane rachunki pomocnicze.

  więcej »
1