• Grupa Allianz podsumowała 20132014-03-14

  W 2013 roku Grupa Allianz Polska zebrała łącznie 2,3 mld zł składek, odnotowując, mimo trudnych warunków rynkowych, wzrost w ubezpieczeniach majątkowych. Łączny wynik wszystkich spółek Grupy za 2013 rok wyniósł 175,9 mln zł, a wartość aktywów zarządzanych przez Grupę na koniec roku to blisko 15 mld zł.

  więcej »
 • Co dalej z OFE?2014-02-11

   W poniedziałek  - 3 lutego z naszych kont prowadzonych przez OFE, ponad połowę środków zostało przetransferowanych na subkonto ZUS zaliczane do II filaru. W wymiarze indywidualnym wartość środków zapisanych na naszym koncie spadła o ponad połowę, natomiast w wymiarze globalnym aktywa OFE zostały zredukowane o ponad 153 miliardy – trafiły one do ZUS głównie w postaci obligacji skarbowych, które zostały umorzone, a zobowiązanie wobec ubezpieczonych zapisane na subkoncie.

  Czy na tej operacji stracimy? Nie wiadomo, ponieważ trudno jest przewidzieć kto wygra wyścig w zwiększaniu wartości zapisanych w II filarze składek: OFE czy ZUS z nowym subkontem.

  więcej »
 • IKE w sześciu odsłonach2013-04-25

  Umowę na prowadzenie indywidualnego konta emerytalnego można zawrzeć w sześciu formach z pięcioma rodzajami instytucji finansowych. Wybór optymalnego rozwiązania wymaga pewnego rozeznania oraz sprecyzowania oczekiwań, potrzeb i umiejętności.

  więcej »
 • Oszczędzanie z ulgą podatkową w tle2013-04-22

  Osoby, które w 2012 r. zasiliły swój rachunek IKZE, jeszcze tylko do końca kwietnia br. mogą skorzystać ze związanej z nim ulgi podatkowej. Warto już teraz zapoznać się z tą możliwością, ponieważ pula dostępnych odliczeń może zmniejszać się z każdym rokiem, a perspektywa emerytury – stawać coraz bliższa. Prof. Zbigniew Nęcki zauważa, że zabezpieczanie finansowej przyszłości to racjonalne zachowanie każdego nowoczesnego człowieka.

  więcej »
 • IKZE - korzyści dla przyszłych emerytów2013-02-28

  Blisko 300 tys. osób, zasilając w 2012 roku konto IKZE mogło skorzystać z ulgi podatkowej i odliczyć dokonane wpłaty od podstawy opodatkowania. W akcji edukacyjnej „Ostatni dzwonek” prowadzonej od grudnia 2012 r. eksperci Nordea PTE zwracają uwagę na korzyści, jakie daje oszczędzanie w IKZE z myślą o emeryturze.

  więcej »
 • PKO BP Bankowy OFE obniża opłatę od składki2013-02-20

  Od 19 lipca 2013 roku opłata od składki dla Członków PKO BP Bankowego OFE będzie wynosiła 3,4% kwoty z wpłacanych składek. Wprowadzona opłata będzie najniższą pobieraną opłatą od składki na rynku otwartych funduszy emerytalnych.

  więcej »
 • PKO BP BANKOWY PTE otrzymało zgodę KNF na przejęcie zarządzania OFE POLSAT2013-02-13

  Decyzją z dnia 12 lutego 2013 roku, PKO BP BANKOWY Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna uzyskała zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na przejęcie zarządzania Otwartym Funduszem Emerytalnym POLSAT.

  więcej »
 • Nordea OFE osiąga najlepsze wyniki inwestycyjne2013-02-08

  Nordea OFE cztery razy w ciągu minionych pięciu lat uplasowała się w czołówce funduszy emerytalnych osiągających najwyższe roczne stopy zwrotu.

  więcej »
 • Pakiet Emerytalny PKO TFI dostępny w serwisie Inteligo i iPKO2013-01-30

  Od 30 stycznia br. użytkownicy serwisów będą mogli korzystać z oferty Pakietu Emerytalnego PKO TFI, w ramach którego można efektywnie oszczędzać na emeryturę. Pakiet mogą otworzyć wszyscy klienci, którzy nie posiadają IKE/IKZE w innej instytucji finansowej.

  więcej »
 • Emerytury: „losowanie” tylko do jednego OFE2013-01-24

  W losowaniu przydziału do OFE, które odbędzie się już za tydzień, może wziąć udział nawet ponad 200 tys. osób. Po raz pierwszy w historii już teraz wiadomo, kto do jakiego funduszu zostanie przypisany, bo w losowaniu bierze udział tylko jedno OFE.

  więcej »
1