• Emerytura bez cudów2014-03-14

  Gdy planujemy kupno telewizora, czy samochodu, myślimy najczęściej racjonalnie. Kupimy taki model, na jaki wystarczy nam pieniędzy. Podobnie z inwestowaniem. Oczekujemy, że osiągniemy w jego wyniku kwotę włożonego kapitału, powiększoną o ewentualny zysk. Gdy zastanawiamy się nad emeryturą, w naszym myśleniu zaczynają się pojawiać elementy magiczne.

  więcej »
 • Stała liczba kont IK2014-02-27

   Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała dane dotyczące IKE i IKZE na koniec 2013 roku. Liczba kont IKE nie zmienia się praktycznie od siedmiu lat i wyniosła 817,6 tysięcy . 

  więcej »
 • Kalkulacje na przyszłość!2013-10-30

   Ile pieniędzy można zaoszczędzić odkładając regularnie określoną sumę? Jakie mogą być korzyści podatkowe z długoterminowego oszczędzania? Jakie kwoty będzie można regularnie wypłacać po zakończeniu oszczędzania? Pomocy w odpowiedzi na te pytania udzieli Kalkulator IKE z Legg Mason na urządzenia mobilne.

  więcej »
 • Projekt zmian w IKZE2013-10-11

   Ministretswo Pracy proponuje w przepisach ryczałt 10% przy wypłacie. Uczestnik zarabia więc na różnicy między kwotą bieżącego odliczenia 18,19 lub 32 procent a przyszłym opodatkowaniem - 10%. A dodatkowym bonusem jest BRAK PODATKU BELKI.

   

  więcej »
 • Czy zapowiadane zmiany w IKZE pobudzą rynek produktów trzeciofilarowych?2013-09-19

  Centrum Informacyjne Rządu poinformowało o planowanych zmianach w przepisach regulujących Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

  więcej »
 • IKE w sześciu odsłonach2013-04-25

  Umowę na prowadzenie indywidualnego konta emerytalnego można zawrzeć w sześciu formach z pięcioma rodzajami instytucji finansowych. Wybór optymalnego rozwiązania wymaga pewnego rozeznania oraz sprecyzowania oczekiwań, potrzeb i umiejętności.

  więcej »
 • Poznaj swoją ulgę z Legg Mason2013-04-23

  Pierwsza aplikacja mobilna umożliwiająca błyskawiczne obliczenie szacunkowej ulgi podatkowej na IKZE jest już dostępna do ściągnięcia na platformie AppStore i Google Play.

  więcej »
 • Oszczędzanie z ulgą podatkową w tle2013-04-22

  Osoby, które w 2012 r. zasiliły swój rachunek IKZE, jeszcze tylko do końca kwietnia br. mogą skorzystać ze związanej z nim ulgi podatkowej. Warto już teraz zapoznać się z tą możliwością, ponieważ pula dostępnych odliczeń może zmniejszać się z każdym rokiem, a perspektywa emerytury – stawać coraz bliższa. Prof. Zbigniew Nęcki zauważa, że zabezpieczanie finansowej przyszłości to racjonalne zachowanie każdego nowoczesnego człowieka.

  więcej »
 • Bankowe IKE może się opłacić2013-04-16

  Oferowane przez banki Indywidualne Konta Emerytalne w formie rachunków oszczędnościowych dają zarobić od 3 do 4,5 proc. To tyle co na tradycyjnych kontach lokacyjnych, ale ze sporą korzyścią podatkową.

  więcej »
 • IKZE - korzyści dla przyszłych emerytów2013-02-28

  Blisko 300 tys. osób, zasilając w 2012 roku konto IKZE mogło skorzystać z ulgi podatkowej i odliczyć dokonane wpłaty od podstawy opodatkowania. W akcji edukacyjnej „Ostatni dzwonek” prowadzonej od grudnia 2012 r. eksperci Nordea PTE zwracają uwagę na korzyści, jakie daje oszczędzanie w IKZE z myślą o emeryturze.

  więcej »
1