• Optymizm konsumentów nie pomógł giełdom2012-11-29

  Wczoraj ministrowie finansów strefy euro kupili trochę czasu. Od dziś ekonomiści będą obserwować przede wszystkim działania administracji Baracka Obamy i jego pomysły związane z rozwiązaniem problemu klifu fiskalnego. 

  więcej »
 • Nowe warunki pomocy dla Grecji2012-11-28

  Kolejne „decydujące” spotkanie w sprawie Grecji jest przedmiotem rozważań i dyskusji na temat przyszłości strefy euro. Niestety temat powraca i wciąż budzi wiele emocji.  

  więcej »
 • GPW najwyżej od kilkunastu miesięcy2012-11-28

  Najsłabsze od września okazały się nastroje niemieckich konsumentów. Grudniowy indeks Gfk spadł do 5,9 pkt z 6,3 pkt miesiąc wcześniej. Zatem po dwóch miesiącach ponadprzeciętnego optymizmu, sytuacja zaczęła pogarszać się. Na tego rodzaju wskaźniki zwraca się szczególną uwagę pod koniec roku, kiedy tradycyjnie dominują oczekiwania na poprawę nastrojów konsumentów i idącą za tym do wydawania pieniędzy w okresie świątecznym. 

  więcej »
 • Europejska gospodarka wciąż słaba2012-11-19

  Nie ma dobrych informacji, dotyczących gospodarki strefy euro. Coraz bardziej niepokoi spowolnienie w Niemczech. Indeks we Frankfurcie w ostatnich dniach stracił 4,5 proc. WIG20 trzyma się dzielnie. 

  więcej »
 • Polscy inwestorzy nabrali ochoty na zakupy.2012-11-16

  Po wielu sesjach wyczekiwania rodzimi inwestorzy ruszyli wczoraj wyraźnie na zakupy. Na razie obserwujemy wzmożone zainteresowanie wybranymi walorami m.in. KGHM, PKN Orlen i Lotos. Aby obrany kierunek okazał się trwalszy potrzebna będzie poprawa nastrojów na całym rynku. Zagrożeniem dla dalszych wzrostów może być nieustająca korekta za oceanem. 

  więcej »
 • Wysoki poziom zysku netto Grupy PKO Banku Polskiego2012-11-14

  Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za 3. kwartały 2012 r. wyniósł 2.874 mln zł. Przyczynił się do tego wzrost wyniku z działalności biznesowej o 6,7 proc., w tym z wyniku odsetkowego o 8,7 proc. r/r oraz dyscyplina kosztowa. Grupa Kapitałowa utrzymuje wysoką efektywność działania oraz silną pozycję kapitałową i płynnościową. 

  więcej »
 • Rekordowy kwartał Banku Pekao2012-11-14

  798 mln zł zysku netto w trzecim kwartale zwiększyło skonsolidowany zysk netto Banku Pekao po trzech kwartałach 2012 roku do poziomu 2 213 mln zł, wyższego o 4% rok do roku. Osiągnięcie kwartalnego zysku netto na takim poziomie było możliwe dzięki utrzymaniu zysku operacyjnego, podobnie jak w poprzednim kwartale, powyżej miliarda złotych, a także dzięki zyskom z inwestycji. Bank Pekao kontynuował również wyższy niż rynek wzrost kluczowych produktów kredytowych, zwiększając tym samym swoje udziały rynkowe. 

  więcej »
 • Wybory zmniejszą niepewność2012-11-08

  Na kanwie niepewności, która trwa na rynkach od początku tego tygodnia, umacnia się amerykański dolar. Dzisiejsze wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych powinny jednoznacznie wskazać czy dotychczasowa polityka gospodarcza będzie kontynuowana. 

  więcej »
 • TOP 10 prestiżowych adresów w Polsce - marzymy o mieszkaniu w chmurach2012-11-08

  Najbardziej pożądanymi adresami w polskich miastach są wysokie i nowoczesne apartamentowce. W zestawieniach TOP 10 prestiżowych adresów przygotowanych przez Lion’s House wygrały: warszawska Złota 44, wrocławski Sky Tower i gdyński Sea Towers. 

  więcej »
 • Eurodolar rozpoczyna tydzień od spadków2012-11-07

  Od początku tygodnia niepewność potęguje zacięty wyścig o fotel prezydenta USA, którego finisz już jutro. Do tego czasu ryzykowne waluty i aktywa prawdopodobnie pozostaną pod presją. Na sesji azjatyckiej zniżkowały najważniejsze indeksy giełdowe, a euro traci na wartości najmocniej w gronie walut G-10.

  więcej »
1